social image
  • Силна верба во младоста - шанса за секој талент!

Најнови вести

Варадиновски со осврт на сезоната: Јa исполнивме ц... 19.05.2022 Пехчево успеа да го реализира зацртаното низ изминатава 2021/22 сезона во Втората лига - Исток, обезбедувајќи место за с... Види детали
Варадиновски: Против Победа во Прилеп со сите сили... 05.05.2022 Фудбалерите на Пехчево одиграа одличен натпревар против Братство 07 триумфирајќи убедливо со 3-1, во меч кој беше решен ... Види детали
Иван Варадиновски: Моите играчи се морални победни... 09.04.2022 Фудбалерите на Пехчево ремизираа (2-2) на гостувањето против Каменица Саса во 22. коло од Втората лига - Исток, но остан... Види детали
Сомнителен пенал за домашните, многу судиски грешк... 09.04.2022 Фудбалерите на Пехчево одиграа натпревар без победник (2-2) на гостувањето против Каменица Саса во 22. коло од Втората л... Види детали
Види ги сите нови вести

Фотогалерии

Последен натпревар


  ПЕХЧЕВО
- Локомотива

3 : 0
Види извештај

Следен натпревар

 Сезона 2022/23

 

Табела - Втора лига - Исток

Поз.ЕкипаБ
1Победа - Прилеп62
2Беласица - Струмица59
3Слога - Виница55
4Саса - М. Каменица46
5Кожуф - Гевгелија37
6Детонит ј. - Радовиш34
7ПЕХЧЕВО - Пехчево33
8Осогово - Кочани31
9Братство 07 - Житоше15
10Локомотива7

Видео

РЕПОРТАЖА: КИТ ГО - Беласица 2-0