ФОТОГАЛЕРИЈА од натпреварот против Тиквеш во Кавадарци

Во повеќе од израмнета игра, со многу повеќе шанси од противникот, Кит Го сепак доживеа минимален пораз од 1-0 на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци во 7. коло од Втората лига - Исток.

Единствениот гол на мечот беше дело на Скендери во 63. минута од средбата. На дуелот, во допадлив фудбал и убав амбиент на Градскиот стадион во Кавадарци, Кит Го имаше одлични можности во второто полувреме за погодок но не успеа да ги искористи.

Галерија