Со четири засилувања Пехчево во пролетниот дел од Втората лига - Исток

​ФК Пехчево пролетниот дел од шампионатот ќе го очекува со четири засилувања.

Прочитај повеќе

Триумф над Саса во „генералката“ пред стартот на пролетниот дел од сезоната

Фудбалерите на Пехчево во доминантна игра славеа триумф од 2-0 против Каменица Саса во „генералката“ пред стартот на натпреварите од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Максимални тренинг-активности во очекување на стартот на пролетната сезона (ФОТО)

Фудбалерите на ФК Пехчево продолжуваат со активните тренинзи низ подготовките за пролетниот дел од шампионатот во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Четири млади фудбалери први засилувања за пролетниот дел од сезоната

​Подготвувајќи се за пролетниот дел од шампионатот, ФК Пехчево ги донесе првите нови четири имиња.

Прочитај повеќе

Убедлива победа против Детонит јуниор на првиот меч под водство на Варадиновски

​ФК Пехчево славеше убедлива победа од 3-0 на првиот подготвителен натпревар под водство и на новиот шеф на стручен штаб, Иван Варадиновски.

Прочитај повеќе