Кит Го ќе „тестира“ со Брегалница, Беласица, Тиквеш...

Додека играчите и стручниот штаб ја одработуваат првата фаза од тековните подготовки, раководството на Кит Го го утврдуваше распоредот на пријателските средби оваа зима. Па така, барем такви се плановите, амбициозниот второлигаш од Пехчево, до стартот на сезоната во Втората лига - Исток, има намера да одигра дури осум пријателски меча.

Прочитај повеќе

Кит Го се засили и со Благој Гуцев

Повеќе од амбициозниот второлигаш Кит Го од Пехчево продолжува со засилувањата за пролетниот дел од сезоната. Нов фудбалер на Кит Го е фудбалерот од средниот ред Благој Гуцев кој доаѓа од редовите на косовскиот прволигаш Трепча.

Прочитај повеќе