Лесен триумф и против Питу Гули: Феноменална серија од седум победи по ред за крај на есенскиот дел

Фудбалерите на Кит Ги ја запишаа и седмата едноподруго победа во Втората лига - Исток триумфирајќи со убедливи 3-1 (3-1) против Питу Гули во последното 14. коло од есенскиот шампионат. На тој начин, на најдобар можен начин, со најдолгата победничка низа во лигата ја заокружија есента.

Прочитај повеќе

Ристевски: Не го потценуваме Питу Гули, но мора со победа да ја заокружиме есентта

По извонредните игри изминативе шест кола низ кои се нанижаа исто толку победи, фудбалерите на Кит Го посакуваат со триумф и против Питу Гули денеска во 14. коло од Втората лига - Исток да го завршат есенскиот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

Скопска судиска тројка за последниот меч од есенскиот дел

Фудбалерите на Кит Го во сабота (30. ноември) со почеток од 13 часот на својот стадион во Пехчево го играат последниот натпревар од есенскиот дел во Втората лига - Исток. Во последното есенско коло, Кит Го се соочува со составот на Питу Гули од Крушево воден од желбата за продолжување на низата од шест едноподруго победи.

Прочитај повеќе

И шеста победа по ред: Триумф и против Осогово во Кочани (1-2)

Фудбалерите на Кит Го продолжуваат со одличните игри во Втората лига - Исток запишувајќи ја и шестата едноподруго победа во 13. коло од првенството. Кит Го, овој пат, славеше со 1-2 (0-1) на гостувањето против Осогово во Кочани.

Прочитај повеќе

Ивановски од Куманово ќе ја дели правдата на мечот со Осогово

Филип Ивановски од Куманово ќе биде главен делител на правдата на натпреварот од 13. коло во Втората лига - Исток меѓу Осогово и Кит Го кој се игра во сабота (23. ноември) со почеток од 13 часот во Кочани.

Прочитај повеќе