Грнев: Сакаме оваа форма да ја зачуваме до крајот на есенскиот дел

Сосема очекувано, шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев е повеќе од задоволен од резултатите на тимот изминатиов период. Четири едноподруго натпревари фудбалерите на нашиот тим знаат само за победи, против Беласица и Победа на домашен терен и против Каменица Саса и Кожуф на гостите. Сето тоа за приклучок на водечките екипи на табелата во Вт

Прочитај повеќе

Два прекрасни гола на Најдов и Ступиќ, вториот вистинска „мајсторија на мало“ на Ступиќ (ВИДЕО)

Петар Најдов и Бошко Ступиќ се творците на победата на Кит Го од 0-2 на гостувањето против Кожуф во Гевгелија во 11. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Нова извонредна партија на момците на Грнев: И Кожуф „на колена“ пред Кит Го!

Уште една беспрекорна партија на фудбалерите на Кит Го во Втората лига - Исток. Уште еден фаворит за влез во Првата лига на „колена“ пред избраниците на Емил Грнев, овој пат Кожуф против кого нашите фудбалери славеа со 0-2 на гостувањето во Гевгелија.

Прочитај повеќе

Трпчевски од Кавадарци главен судија на мечот со Кожуф

Стојанче Трпчевски од Кавадарци ќе биде главен судија на натпреварот од 11. коло во Втората лига - Исток меѓу Кожуф и Кит Го во Гевгелија кој се игра утре (2. ноември) со почеток од 13:30 часот.

Прочитај повеќе