СРЕЌНА НОВА 2020 ГОДИНА!

Целокупниот колектив на ФК КИТ ГО, од срце, на сите свои навивачи и симпатизери, бројни соработници и спортски пријатели ја честита Новата 2020 година и новогодишните и божиќни празници.

Прочитај повеќе

Младинскиот репрезентативец Денковски е прво засилување на Кит Го за пролетната сезона

Младинскиот репрезентативен голман Давид Денковски е првото засилување за Кит Го за пролетниот дел од шампионатот во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Новогодишен коктел и подароци за најмладите генерации на ФК Кит Го (ФОТО)

​Крајот на актуелната календарска година и дочекот на Новата 2020 година носи радост и за најмладите членови на нашето фудбалско семејство. Раководството на ФК Кит Го се одлучи завршувањето на активностите за 2019 година кај најмладите категории да го одбележи со новогодишен коктел, подготвувајќи и новогодишни подароци за сите генерации.

Прочитај повеќе

Грнев: Успешната полусезона е резултат на карактерот и позитивната атмосфера која владее во тимот

​ФК Кит Го, без сомнение, е најпријатното изненадување во второлигашката конкуренција на Истокот во сезоната 2019/2020. Со извонредна серија од седум едноподруго победи во финишот избраниците на Емил Грнев на крајот од есента завршија на третата позиција на табелата со само три бода заостанување зад водечката Беласица.

Прочитај повеќе