Трајче Сенев си поднесе оставка

Досегашниот прв тренер на Кит Го, Трајче Сенев се повлече од функцијата во нашиот клуб. По двата порази од Саса во Македонска Каменица и последниот од Борец во Велес, Сенев се одлучи да си поднесе оставка на тренерската функција, како што вели, единствено во интерес на клубот за остварување на подобри резултати во натпреварите кои следуваат.

Прочитај повеќе

Димовски: Мотивирани сме за надигрување и со Борец

И покрај репрезентативните активности денеска од 14:30 часот се играат натпреварите од 17. коло во двете домашни второлигашки конкуренции.

Прочитај повеќе

Бујчевски прогласен за најдобар играч на 16. коло според изборот на МАКФУДБАЛ

Голгеторот на Кит Го од Пехчево, Антонио Бујчевски e прогласен за најдобриот играч на 16. коло во второлигашката конкуренција на домашната фудбалска сцена, според изборот на специјализираната фудбалска интернет страница, МАКФУДБАЛ.МК.

Прочитај повеќе

Убедлива победа против Партизан Обршани

По неочекувано пораз на гостувањето против Саса во Македонска каменица, фудбалерите на Кит Го во 16. коло од Втората лига - Исток одиграа фантастичен натпревар на домашен терен против Партизан Обршани, декласирајќи го со убедлива победа од 6-1.

Прочитај повеќе

Ристов од Струмица ќе ја дели правдата против Партизан Обршани

Фудбалерите на Кит Го во недела (17. март) го играат првиот натпревар во пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток пред своите навивачи во Пехчево.

Прочитај повеќе