Тонев: Во Кавадарци игравме со силен мотив за успех, но ете и поразите се дел од фудбалот

И покрај огромниот мотив, фудбалерите на Кит Го не успеаја да ја продолжат низата без пораз под водство на новиот тренер Добринко Илиевски - Пижон. Кит Го загуби минимално со 3-2 на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци во натпревар во кој беа видени пет прекрасни погодоци.

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Головите од натпреварот со Тиквеш

Фудбалерите на Кит Го загубија минимално со 3-2 на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци, во 23. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Минимален пораз на гостувањето против Тиквеш во Кавадарци

Фудбалерите на Кит Го доживеаја минимален пораз од 3-2 на гостувањето против Тиквеш во 23. коло од Втората лига – Исток.

Прочитај повеќе

ФК КИТ ГО во хумана акција: Донација за лекување на Томе Јанев!

ФК КИТ ГО со одлука на раководството на клубот се вклучува во акцијата за помош на поранешниот фудбалер на бројни домашни прволигашки клубови, Томе Јанев, на кого му е неопходен итен медицински третман во странство.

Прочитај повеќе

Темелков: Серијата без пораз да продолжи и во Кавадарци

Кит Го утре од 16 часот, во 23. коло од Втората лига - Исток, го очекува нова дерби пресметка, овој пат против Тиквеш во Кавадарци.

Прочитај повеќе