Настевски со осврт на сезоната: Според играчкиот кадар и условите кои ги имаме моравме повеќе

Еден од најдобрите фудбалери на Кит Го во изминатава сезона, Иван Настевски со сериозно самокритична анализа за изминатава деби сезона на нашиот тим во Втората лига на Македонија.

Прочитај повеќе

Победа за младите надежи на Кит Го на дербито во Делчево

Пионерската екипа на Кит Го запиша гостинска победа од 0-1 (0-0) на денешниот натпревар против екипата на Брегалница на дербито во Делчево.

Прочитај повеќе

Со триумф против Вардар во Неготино затворена годинашната сезона

На најдобар можен начин, со триумф на гостувањето против Вардар во Неготино фудбалерите на ФК Кит Го ја заокружија сезоната 2018/2019 во Втората лига - Исток, на индиректен начин најавувајќи далеку поуспешна следна сезона во второлигашката конкуренција.

Прочитај повеќе

Погледнете го комплетниот натпревар Вардар Неготино - Кит Го на „ФК Кит Го ТВ“

Натпреварот од последното, 27. коло, од Втората лига - исток на ФК Кит Го на гостувањето против Вардар Неготино може да го следните во живо на „ФК Кит Го ТВ“...

Прочитај повеќе

Стартниот состав за натпреварот со Вардар во Неготино

Познат е стартниот состав на ФК Кит Го за последниот натпревар оваа сезона во Втората лига - Исток против Вардар во Неготино кој стартува од 16:30 часот.

Прочитај повеќе