Кит Го поразен на пријателскиот меч против Борец

Фудбалерите на Кит Го одиграа пријателски натпревар против новиот прволигаш Борец и загубија со 1-3 во Пехчево. И покрај поразот, тимот на Емил Грнев не разочара со играта и постепено ја темпира формата за стартот на новиот шампионат.

Прочитај повеќе

Испуштена можност за триумф против Беласица

​Избраниците на Емил Грнев ремизираа со идентични 1-1 и на вториот пријателски натпревар за време на летните подготовки, овој пат против струмичка Беласица.

Прочитај повеќе

Утре вториот контролен натпревар, против Беласица во Пехчево

​Фудбалерите на Кит Го утре со почеток од 17 часот на Градскиот стадион во Пехчево го играат и вториот пријателски натпревар за време на летните подготовки, овој пат против струмичка Беласица.

Прочитај повеќе

Реми (1-1) на тест дуелот против Каменица Саса

Фудбалерите на Кит Го ремизираа (1-1) на првиот пријателски натпревар за време на летните подготовки пред стартот на новата сезона.

Прочитај повеќе

Невреме го откажа мечот со Плачковица, в недела против Каменица Саса

Поради лоши временски услови во Пехчево денеска откажан пријателскиот натпревар против Плачковица кој требаше да се одигра на Градскиот стадион од 17 часот.

Прочитај повеќе