Продолжува низата без пораз: Без победник со Брегалница во 6. коло

​Фудбалерите на Кит Го ја продолжуваат низата од пет меча без пораз во Втората лига - Исток, ремизирајќи (1-1) во последниот натпревар од 6. коло против штипска Брегалница.

Прочитај повеќе

Божиновски од Скопје главен судија на мечот против Брегалница

Познати се службените лица за натпреварот на Кит Го против Брегалница во рамките на 6. коло од Втората лига - Исток кој се игра в недела (29. септември) со почеток од 15 часот во Пехчево. Главен судија ќе биде Христијан Божиновски од Скопје.

Прочитај повеќе

Грнев: Задоволство од победите, но очекувам и подобри игри во иднина

Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев е задоволен од растот на формата на екипата и двете едноподруго победи во шампионатот кои треба да донесат дополнителен мотив за продолжението...

Прочитај повеќе

ВИДЕО: Головите од победата против Питу Гули

Кит Го ја запиша и втората едноподруго победа во Втората лига - Исток, славејќи во 5. коло со 1-2 (0-1) на гостувањето против Питу Гули.

Прочитај повеќе

Втора победа во низа, совладан и Питу Гули во Прилеп

Фудбалерите на Кит Го стигнаа и до втората едноподруго победа во шампионатот од Втората лига - Исток, славејќи со 1-2 (0-1) на гостувањето против Питу Гули.

Прочитај повеќе