Реми без голови со Беласица на тестот во Нов Дојран

Фудбалерите на Кит Го одиграа без голови на пријателскиот натпревар со Беласица денеска на стадионот на спортскиот центар „Истатов“ во Дојран.

Прочитај повеќе

Против Беласица на СЦ „Истатов“ во Нов Дојран

​Фудбалерите на Кит Го денеска ќе го одиграат и вториот пријателски натпревар од стартот на зимскиот подготвителен циклус.

Прочитај повеќе

Грнев: Задоволство од досегашниот тек на подготовките

​Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев е задоволен од досегашниот тек на подготовките за пролетниот дел од сезоната.

Прочитај повеќе

Кит Го триумфално против Кожуф во Гевгелија

​Фудбалерите на Кит Го со победа ги почнаа зимските подготовки, триумфирајќи во првиот тест дуел на гостувањето против Кожуф во Гевгелија со 0-1 (0-1).

Прочитај повеќе

Кит Го договори тест и со романска Универзитатеа Крајова во Анталија

​Кит Го го договори и вториот противник за време на подготовките во Анталија, една од најдобрите романски екипи Универзитатеа Крајова.

Прочитај повеќе