Грнев: Бевме трпеливи со младите фудбалери, па на крајот секако задоволни сме од есенскиот дел

Осврнувајќи се на есенскиот дел од сезоната која Кит Го ја заврши на четвртата позиција на табелата, шефот на стручниот штаб Емил Грнев не го крие задоволството од реализираното во првиот дел од првенството.

Прочитај повеќе

„Петарда“ против Плачковица за успешен крај на првиот дел од сезоната

Убедлива победа од 5-1 на Кит Го од против Плачковица во последното коло од есенскиот дел во Втората лига - Исток. Тотална доминација на фудбалерите на нашиот тим на Градскиот стадион во Штип за успешен крај на првиот дел од сезоната.

Прочитај повеќе

Скопска судиска четворка за натпреварот против Плачковица

Скопска судиска четворка предводена од Кристијан Ѓуровски ќе ја дели правдата на последниот натпревар од есенскиот дел во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Плачковица кој утре (12. декември) од 13 часот се игра на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Нашиот Пеле стана татко - честитки од ФК Кит Го за новореденото синче

Еден од најдобрите фудбалери на Кит Го, Дарко Алексовски, далеку попознат како Пеле, денеска стана татко. Дарко, заедно со својата сопруга Јована, добија синче кое ќе го носи името на славниот бразилски фудбалер - Нејмар.

Прочитај повеќе

Пораз на гостувањето против Брегалница во Штип

Фудбалерите на Кит Го загубија со 2-0 на гостувањето против Брегалница во 15. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе