Минимален пораз од Брегалница во првото пролетно коло

Фудбалерите на Кит Го со пораз ја почнаа пролетната сезона во Втората лига - Исток. Кит Го загуби минимално со 1-0 на гостувањето против Брегалница во Штип, во дерби пресметката од 15. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Натпреварот со Брегалница во Штип од 14 часот, без публика

Натпреварот од првото пролетно коло меѓу Брегалница и Кит Го утре на Градскиот стадион во Штип ќе се игра со почеток од 14 часот, без публика.

Прочитај повеќе

Васко Мавров главен судија на натпреварот со Брегалница

​Васко Мавров ќе биде главен судија на натпреварот од 15. коло во Втората лига - Исток меѓу Брегалница и Кит Го кој на Градскиот стадион во Штип ќе се игра во сабота (29. февруари) со почеток од 17 часот.

Прочитај повеќе

Грнев: Минавме квалитетни подготовки, подготвени сме за пролетната сезона

Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев со осврт за изминатите зимски подготовки и очекувањата за пролетниот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

Победа над Пелистер во Битола во последниот контролен меч

​Фудбалерите на Кит Го на најдобар можен начин го завршија подготвителниот циклус, со победа на генералниот тест пред стартот на пролетта. Кит Го славеше со 0-1 на гостувањето против Пелистер во Битола.

Прочитај повеќе