Прекин на сите фудбалски првенства во Македонија

Фудбалската федерација на Македонија попладнево информираше дека се прекинуваат сите фудбалски првенства во земјава на неодреден период. Со тоа и натпреварувањето од Втората лига - Исток, што значи дека дополнително ќе биде закажано и одигрувањето на дуелот со Каменица Саса, првично закажан за в сабота (14. март) во Пехчево.

Прочитај повеќе

Судиска комисија при ФФМ: Голот на Кит Го е регуларен, Тиквеш заслужи најмалку еден црвен картон!

Реакциите од страна на ФК Тиквеш за наводно нерегуларен гол на Кит Го во меѓусебниот натпревар од 16. коло до Втората лига - Исток кој се играше во Пехчево, денеска категорично оквалификувани како крајно неосновани и од страна на Судиската комисија при ФФМ. Судиската комисија го потврди тоа што целокупната македонска фудбалска јавност го виде - дек

Прочитај повеќе

Грнев: Горд сум на фудбалерите како одиграа против Тиквеш, ние секогаш ќе уживаме во фудбалската игра

​Фудбалерите на Кит Го ремизираа (1-1) во дерби пресметката со Тиквеш во 16. коло од Втората лига - Исток, во натпревар во кој може да се жали и за пропуштените три бода поради примениот погодок во самиот финиш од средбата.

Прочитај повеќе

Реми на дербито со Тиквеш: Во финишот изгубени трите бода

Кит Го запиша голема победа против Тиквеш во дерби пресметката од 16. коло во Втората лига - Исток. Фудбалерите на нашиот тим, во тензичен натпревар со многу борба и пожртвуваност, повеќе од заслужено стигнаа до триумф против кавадарчани од 1-0.

Прочитај повеќе

Грнев: Ја препуштаме фаворитската улога на Тиквеш, но и Кит Го атакува на бодови

Кит Го утре од 14 часот во Пехчево го пречекува Тиквеш во дерби пресметката од 16. коло во Втората лига - Исток. Натпревар кој, без сомнение, го привлекува најголемото внимание во источната второлигашка конкуренција.

Прочитај повеќе