Статистика по одиграните 16 кола: Ступиќ е стрелец број еден, најголема минутажа за Алексовски, најголема победа против Саса

А, се до продолжението на шампионатот, и мала статистичка анализа за досега одиграните 16 кола од натпреварувањето во Втората лига - Исток:

Прочитај повеќе