Јакнење на тимскиот дух: „Нишаните“ наместени за новата сезона (ФОТОГАЛЕРИЈА)

​Фудбалерите на Кит Го во рамките на подготовките во својата база во спортскиот комплекс „Гогов“ во Пехчево, денеска реализираа и тим-билдинг дружба под падините на Малешевската планина.

Прочитај повеќе

Алпај Јусуф од Силекс најново засилување на Кит Го

Подготвувајќи се за новата сезона, Кит Го го ангажираше досегашниот фудбалер на кратовски Силекс, Алпај Јусуф.

Прочитај повеќе

Грнев: Максимално задоволство од досегашниот тек на подготовките

Фудбалерите на Кит Го максимално активно продолжуваат со подготовките за новата сезона во Втората лига - Исток. Во својата база во Пехчево, од денеска почнува третата недела подготовки низ која ќе се темпира формата за новата сезона.

Прочитај повеќе

Давков, Рунтев, Алексов и Митев се нови фудбалери на Кит Го

​Подготвувајќи се за новата сезона во Втората лига - Исток, ФК Кит Го сериозен акцент става и на максимално комплетирање на играчкиот кадар, креирајќи повторно респектабилен тим.

Прочитај повеќе

Грнев прозиваше: Фудбалерите на Кит Го ги почнаа подготовките (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Кит Го ги почнаа подготовките за новата сезона од Втората македонска фудбалска лига - Исток.

Прочитај повеќе