Повторно Ступиќ стрела, реми на гостувањето против Кожуф во Гевгелија

Фудбалерите на Кит Го ремизираа и на вториот пријателски натпревар по стартот на зимските подготовки. По првото реми со Брегалница, избраниците на Емил Грнев одиграа без победник (1-1) и на денешното гостување против Кожуф во Гевгелија.

Прочитај повеќе

Грнев: Преку пријателските натпревари до што подобра подготовка за пролетниот дел

​Фудбалерите на Кит Го полека навлегуваат во втората фаза од подготовките за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток, во која главниот фокус е ставен на пријателските натпревари.

Прочитај повеќе

Во последната минута пропуштена победа против Брегалница на првиот тест зимава

Фудбалерите на Кит Го одиграа без победник (1-1) со Брегалница на стартот од серијата пријателски натпревари закажани за време на зимските подготовки.

Прочитај повеќе

Максимално активно низ подготвителниот циклус (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Фудбалерите на Кит Го, и покрај ниските температури, максимално активно ги продолжуваат подготовките за продолжението од шампионатот во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Грнев ги собра фудбалерите: Стартуваа зимските подготовки (ФОТО)

Шефот на стручниот штаб на Кит Го, Емил Грнев денеска означи старт на зимските подготовки за пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе