Христов: Против Беласица да се вратиме на победите

По претходниот пораз од Детонит јуниор, фудбалерите на Кит Го денеска во 12. коло од Втората лига - Исток ги очекува нов сериозен предизвик, овој пат на домашен терен против Беласица.

Прочитај повеќе

Пораз во последните секунди од Детонит јуниор

Фудбалерите на Кит Го доживеаја минимален пораз од 1-0 на гостувањето против Детонит јуниор во Радовиш по погодок примен во 90. минута од средбата. Во натпревар во кој Кит Го доминираше на теренот, домашните искористија еден брз контранапад во последните секунди од натпреварот за три бода.

Прочитај повеќе

Сенев: Сакаме продолжение на позитивната резултатска серија

По четирите едноподруго натпревари без пораз во кои запишаа три победи и реми со лидерот Победа, фудбалерите на Кит Го во 11. коло од Втората лига - Исток утре на гостувањето во Радовиш против Детонит јуниор во желба за нова победа.

Прочитај повеќе

Без победник на дуелот со прилепска Победа

​Фудбалерите на Кит Го ремизираа (1-1) во пресметката од 10. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Ступиќ: Младите играчи во тимот се најзаслужните за добрите резултати на тимот, мотивирани ја очекуваме и Победа

Фудбалерите на Кит Го се во водечката четворка во Втората лига - Исток благодарение на одличните игри на последните два натпревари и убедливите победи.

Прочитај повеќе