Убедлива игра, извонредна победа на гостувањето во Виница (ФОТО)

Фудбалерите на Кит Го на извонреден начин ја почнаа втората етапа од првенството во Втората лига – Исток со повеќе од заслужен триумф од 0-2 (0-1) на гостувањето против Слога Виница.

Прочитај повеќе

Четири освежувања на тимот за време на зимскиот трансфер-период

имот мина исклучително квалитетни зимски подготовки заокружени и со четири засилувања како начин за дополнителна конкуренција на дефицитарните позиции во составот на Емил Грнев.

Прочитај повеќе

Грнев: Извонредната атмосфера во тимот е предуслов за успешни настапи пролетва

Фудбалерите на Кит Го со дуелот против Слога во Виница утре од 14 часот го стартуваат вториот дел од шампионатот во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Близнаците Дејаноски ќе судат на натпреварот против Слога Виница

Единствената судиска двојка близнаци во македонскиот фудбал, Марјан и Мартин Дејаноски од Кичево ќе ја делат правдата на првиот натпревар на Кит Го во пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток, на гостувањето против Слога во Виница.

Прочитај повеќе

Убедлива победа над Тетекс на генералката пред стартот на вториот дел од сезоната

Фудбалерите на Кит Го победија убедливо со 4-2 (2-1) против Тетекс на генералката пред стартот на пролетниот дел од сеозната во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе