Грнев: Го почитуваме секој противник, и против Росоман секако атакуваме на трите бода

Фудбалерите на Кит Го, во сабота во 21. коло од Втората лига - Исток, на домашен терен го пречекуваат составот на Росоман.

Прочитај повеќе

Триумфално гостување во Радовиш против Плачковица

Фудбалерите на Кит Го продолжуваат со одличните изданија и во пролетниот дел од сезоната, триумфирајќи со 0-2 на гостувањето против Плачковица во Радовиш во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Одложениот натпревар со Плачковица ќе се игра во сабота (27. март)

Комисијата за натпревари при ФФМ одлучи натпреварот да биде одигран на 24. март (среда) со почеток од 15 часот, во Радовиш.

Прочитај повеќе

Бојан Рајков: Во Радовиш да се вратиме на победите

Фудбалерите на Кит Го денеска од 15 часот во Радовиш ги очекува дуелот со Плачковица во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Ѓуровски ќе го суди натпреварот против Плачковица во Радовиш

Кристијан Ѓуровски ќе биде главен судија на натпреварот меѓу Плачковица и Кит Го кој во недела од 15 часот се игра во Радовиш во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе