Младеновски од Скопје ќе ја дели правдата на мечот со Тиквеш во Кавадарци

Дејан Младеновски од Скопје ќе биде главен судија на натпреварот меѓу Тиквеш и Кит Го од 25. коло во Втората лига - Исток кој утре со почеток од 13 часот се игра на Градскиот стадион во Кавадарци.

Прочитај повеќе

Реми во израмнет натпревар со Каменица Саса (1-1)

Реми на фудбалерите на Кит Го со Каменица Саса на домашен терен во 24. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Ралевски од Битола ќе го суди натпреварот со Каменица Саса

Благојче Ралевски од Битола ќе биде главен судија на натпреварот од 24. коло во Втората лига - Исток меѓу Кит Го и Каменица Саса кој се игра во сабота (24. април) од 13 часот на Градскиот стадион во Пехчево.

Прочитај повеќе

Мартин Давков: Досегашните изданија ни даваат силен поттик за триумф и на мечот со Саса

По одличните изданија низ пролетниот дел од сезоната, фудбалерите на Кит Го со огромен мотив и силна желба за нови бодови го очекуваат и новиот натпревар против Каменица Саса кој во сабота (24. април) се игра на домашен терен.

Прочитај повеќе

Триумф во дерби-пресметката против Кожуф

Продолжуваат одличните игри на фудбалерите на Кит Го и во пролетниот дел од сезоната, триумфирајќи со 1-0 против Кожуф и во дерби-пресметката од 23. коло во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе