Сенев со убедлив триумф над Детонит јуниор стартуваше на клупата на Кит Го

Фудбалерите на Кит Го запишаа убедлива победа од 4-1 против Детонит јуниор во 2. коло од новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Мичковски: Максимално сме мотивирани, предводени и од новиот тренер, за триумф против Детонит

Фудбалерите на Кит Го утре од 16 часот на Градскиот стадион во Штип ќе ја пречекаат екипата на Детонит јуниор во 2. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Кит Го против Шкендија во 1/16-финалето од Купот на Македонија

Кит Го ќе биде домаќин на Шкендија во 1/16-финалето од Купот на Македонија, одлучи денешната ждрепка во „Куќата на фудбалот“.

Прочитај повеќе

Трајче Сенев е нов тренер на Кит Го

Искусниот македонски стратег Трајче Сенев е именуван за нов шеф на стручниот штаб на Кит Го. Сенев доаѓа на местото на Емил Грнев со кого клубот постигна спогодбен договор за прекин на соработката.

Прочитај повеќе

Кога не се користат шансите - пораз со пресврт во Прилеп

Фудбалерите на Кит Го загубија со 2-1 (0-1) на гостувањето против прилепска Победа на стартот од новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе