Минимален пораз со гол од пенал и од Осогово

Фудбалерите на Пехчево запишаа минимален пораз од 0-1 против Осогово во 17. коло од Втората лига - Исток, на дуелот кој се одигра на Градскиот стадион во Штип.

Прочитај повеќе

Ступиќ: Не чека многу важен меч со Осогово, ќе дадеме се од себе за победа

Пехчево стартуваше со пораз во пролетниот дел од сезоната во Втората лига - Исток на натпревар во кој нашите фудбалери беа рамноправен противник на гостувањето против лидерот Слога во Виница.

Прочитај повеќе

Пораз во последните минути на гостувањето против Слога Виница

Фудбалерите на Пехчево запишаа минимален пораз од 2-1 на гостувањето против лидерот Слога во Виница на стартот од пролетниот дел од шампионатот.

Прочитај повеќе

Варадиновски: Одиме на максимално надигрување со лидерот во Виница

Фудбалерите на Пехчево на стартот од пролетната сезона утре од 14 часот во 16. коло од Втората лига - Исток гостуваат на лидерот во првенството, екипата на Слога од Виница.

Прочитај повеќе

Со четири засилувања Пехчево во пролетниот дел од Втората лига - Исток

​ФК Пехчево пролетниот дел од шампионатот ќе го очекува со четири засилувања.

Прочитај повеќе