Без победник на гостувањето против Осогово во Кочани

Фудбалерите на Пехчево ремизираа (1-1) на гостувањето против Осогово во Кочани во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Варадиновски: Играме добро но и среќата не е на наша страна, добрите игри конечно да ни донесат резултат

Фудбалерите на Пехчево денеска се соочуваат со екипата на Осогово на гостувањето во Кочани во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Повторно минимален пораз од Слога во Виница

Фудбалерите на Пехчево повторно доживеаја минимален пораз на гостувањето против Слога Виница на стартот од третиот круг во шампионатот од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Рушту: Ни одговара распоредот во третиот круг, во продолжението ќе следат уште подобри изданија

Фудбалерите на Пехчево повеќе од заслужено дојдоа до триумф на гостувањето против Локомотива во Градско на крајот од вториот круг во првенството во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Максимална подготовка за утрешниот меч со Локомотива, Варадиновски верува во својот тим (ФОТО)

По двата минимални порази на стартот од пролетниот дел од сезоната, фудбалерите на Пехчево посакуваат триумф на утрешниот натпревар со Локомотива во Градско.

Прочитај повеќе