Иван Варадиновски: Моите играчи се морални победници, не можевме и против судиските одлуки

Фудбалерите на Пехчево ремизираа (2-2) на гостувањето против Каменица Саса во 22. коло од Втората лига - Исток, но останаа без триумф само поради тенденциозното судење на делителите на правдата на сметка на Пехчево.

Прочитај повеќе

Сомнителен пенал за домашните, многу судиски грешки на штета на Пехчево, за на крај реми на гостувањето против Каменица Саса

Фудбалерите на Пехчево одиграа натпревар без победник (2-2) на гостувањето против Каменица Саса во 22. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Иван Варадиновски: Важна победа со Кожуф, квалитетен натпревар во кој играчите ја совладаа онаа психолошка бариера

Шефот на стручниот штаб на Пехчево, Иван Варадиновски не го крие задоволството од победата од 1-0 на екипата против Кожуф во 21. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Бошко Ступиќ: Повеќе немаме право на грешка!

По паузата поради активностите на репрезентациите, фудбалерите на Пехчево утре на домашен терен на Градскиот стадион во Пехчево го пречекуваат Кожуф во 21. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе