Актуелно

Варадиновски со осврт на сезоната: Јa исполнивме целта за сезонава и добивме неопходен карактер за тоа што не чека во единствената Втора лига!

Пехчево успеа да го реализира зацртаното низ изминатава 2021/22 сезона во Втората лига - Исток, обезбедувајќи место за следната сезона во единствената Втора лига во македонскиот фудбал.

Прочитај повеќе

Варадиновски: Против Победа во Прилеп со сите сили да останеме непоразени

Фудбалерите на Пехчево одиграа одличен натпревар против Братство 07 триумфирајќи убедливо со 3-1, во меч кој беше решен уште во првото полувреме со трите погодоци на избраниците на Иван Варадиновски во првите 45 минути.

Прочитај повеќе