Кирил Гогов: Играме за потврда на нашите квалитети!

Сопственикот на ФК Кит Го, Кирил Гогов верува дека тимот на вистински начин, во момент кој ќе ги израдува сите искрени поддржувачи на клубот, ќе го демонстрира сиот свој квалитет кој воопшто не кореспондира со моменталното место на првенствената табела.

Прочитај повеќе

Илиевски: Кит Го нуди услови за работи како ретко кој клуб во Македонија

Нов тренер, нови мотиви, нови докажувања, исти цели за ФК Кит Го... Секогаш да се биде меѓу најдобрите. Поранешниот селектор на младата репрезентација на Македонија, Добринко Илиевски - Пижон ја презеде палката на ФК Кит Го во желбата да продолжи етаблирањето на пехчевскиот второлигаш како клуб кој планира сериозен влог во домашниот фудбал.

Прочитај повеќе

Пехчево живее за фудбал – Мартин Стојанов е херојот на Кит Го!

Пехчево во моментов дефинитивно е најфудбалскиот град во Македонија. Ако се суди, барем, по еуфоријата која владее во малото гратче од Малешевијата, по вчерашната голема победа на Кит Го против Шкупи во шеснаесетфиналето од Купот на Македонија.

Прочитај повеќе