Актуелно

Варадиновски со осврт на сезоната: Јa исполнивме целта за сезонава и добивме неопходен карактер за тоа што не чека во единствената Втора лига!

Пехчево успеа да го реализира зацртаното низ изминатава 2021/22 сезона во Втората лига - Исток, обезбедувајќи место за следната сезона во единствената Втора лига во македонскиот фудбал.

Прочитај повеќе

Варадиновски: Против Победа во Прилеп со сите сили да останеме непоразени

Фудбалерите на Пехчево одиграа одличен натпревар против Братство 07 триумфирајќи убедливо со 3-1, во меч кој беше решен уште во првото полувреме со трите погодоци на избраниците на Иван Варадиновски во првите 45 минути.

Прочитај повеќе

Иван Варадиновски: Моите играчи се морални победници, не можевме и против судиските одлуки

Фудбалерите на Пехчево ремизираа (2-2) на гостувањето против Каменица Саса во 22. коло од Втората лига - Исток, но останаа без триумф само поради тенденциозното судење на делителите на правдата на сметка на Пехчево.

Прочитај повеќе

Сомнителен пенал за домашните, многу судиски грешки на штета на Пехчево, за на крај реми на гостувањето против Каменица Саса

Фудбалерите на Пехчево одиграа натпревар без победник (2-2) на гостувањето против Каменица Саса во 22. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Иван Варадиновски: Важна победа со Кожуф, квалитетен натпревар во кој играчите ја совладаа онаа психолошка бариера

Шефот на стручниот штаб на Пехчево, Иван Варадиновски не го крие задоволството од победата од 1-0 на екипата против Кожуф во 21. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе