Бошко Ступиќ: Повеќе немаме право на грешка!

По паузата поради активностите на репрезентациите, фудбалерите на Пехчево утре на домашен терен на Градскиот стадион во Пехчево го пречекуваат Кожуф во 21. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Без победник на гостувањето против Осогово во Кочани

Фудбалерите на Пехчево ремизираа (1-1) на гостувањето против Осогово во Кочани во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Варадиновски: Играме добро но и среќата не е на наша страна, добрите игри конечно да ни донесат резултат

Фудбалерите на Пехчево денеска се соочуваат со екипата на Осогово на гостувањето во Кочани во 20. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Повторно минимален пораз од Слога во Виница

Фудбалерите на Пехчево повторно доживеаја минимален пораз на гостувањето против Слога Виница на стартот од третиот круг во шампионатот од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Рушту: Ни одговара распоредот во третиот круг, во продолжението ќе следат уште подобри изданија

Фудбалерите на Пехчево повеќе од заслужено дојдоа до триумф на гостувањето против Локомотива во Градско на крајот од вториот круг во првенството во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе