Иван Варадиновски е нов шеф на стручнот штаб!

Иван Варадиновски ќе го предводи ФК Пехчево во пролетниот дел од шампионатот на Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

ФК Кит Го во иднина како ФК Пехчево во Втората лига - Исток

Фудбалскиот клуб Кит Го, со одлука на раководството на клубот го менува своето име, и во иднина од престојната пролетна сезона во Втората лига - Исток ќе се натпреварува како ФК Пехчево.

Прочитај повеќе

Пораз од Кожуф на тежок терен за игра во Гевгелија

Фудбалерите на Кит Го загубија со 2-1 (1-1) на гостувањето против Кожуф во 14. коло од Втората лига - Исток. Под исклучително тешки услови за игра на тежок каллив терен на крајот гевгеличани беа поумешни доаѓајќи среќно до бодовите.

Прочитај повеќе

Капитенот Ступиќ со два гола донесе триумф над Братство

По двата претходни порази, фудбалерите на Кит Го повторно се вратија на победите славејќи со 2-1 (1-0) против Братство во 13. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Андонов: Време е да се вратиме на победите

По двата едноподруго порази, фудбалерите на Кит Го денеска во 13. коло од Втората лига - Исток на Градскиот стадион во Штип ја пречекуваат екипата на Братство во желбата за враќање на победите во битката за горниот дел од табелата.

Прочитај повеќе