Сенев: Тимот се комплетира, одиме на победа против Слога

Кит Го, по репрезентативната пауза, во 7. коло од Втората лига - Исток утре на домашен терен со почеток од 14 часот во Пехчево го пречекува тимот на Слога Виница.

Прочитај повеќе

Пораз на гостувањето од Каменица Саса

Фудбалерите на Кит Го запишаа пораз од 2-0 од Каменица Саса во 6. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Бобан Ангелов донесе значајна победа над Кожуф

Фудбалерите на Кит Го запишаа повеќе од значајна победа, триумфирајќи со 1-0 против Кожуф во 5. коло од Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе

Сенев: Одиме на трите бода на утрешниот дуел против Кожуф

​Младите фудбалери на Кит Го одиграа повеќе од квалитетен натпревар против големиот фаворит Шкендија во Купот на Македонија, умешно парирајќи на терен против актуелниот македонски шампион што носи секако задоволство и за шефот на стручниот штаб Трајче Сенев.

Прочитај повеќе

Пораз од Шкендија во 1/16-финалето од Купот на Македонија

​Фудбалерите на Кит Го загубија од Шкендија со 0-2 (0-1) во 1/16-финалето од Купот на Македонија не успевајќи да обезбедат место во осминафиналето од најмасовното домашно клупско натпреваруње.

Прочитај повеќе