Убедлива победа против Братство во Прилеп

Фудбалерите на Кит Го ја запишаа и втората победа во новата сезона од Втората лига - Исток, сосема заслужено убедливо трумфирајќи со 0-3 на гостувањето против Братство на натпреварот кој се одигра на игралиштетот „Могила“ во Прилеп.

Прочитај повеќе

Пораз по пресврт на гостувањето во Струмица од Беласица

Кит Го го доживеа и вториот пораз на стартот од сезоната во Втората лига - Исток. Во 3. коло од првенството Кит Го загуби со 3-1 на гостувањето во Струмица од Беласица.

Прочитај повеќе

Натпреварот од Купот на Македонија против Шкендија одложен за 22. септември

Поради ужасната трагедија во Тетово во која животот го загубија 14 лица, одложен е натпреварот од 1/16-финалето во Купот на Македонија меѓу Кит Го и Шкендија кој првично беше закажан за 15. септември.

Прочитај повеќе

Две нови засилувања: Кудев и Николовски на шестмесечна отстапница од Брегалница

Фудбалскиот клуб Кит Го добива одлични засилувања за есенскиот дел од сезоната во Втората лига - Исток по договорот со ФК Брегалница за шестмесечна отстапница на младинските репрезентативци Љупче Кудев и Анџело Николовски.

Прочитај повеќе

Сенев со убедлив триумф над Детонит јуниор стартуваше на клупата на Кит Го

Фудбалерите на Кит Го запишаа убедлива победа од 4-1 против Детонит јуниор во 2. коло од новата сезона во Втората лига - Исток.

Прочитај повеќе