Кит Го се засили и со Благој Гуцев

Повеќе од амбициозниот второлигаш Кит Го од Пехчево продолжува со засилувањата за пролетниот дел од сезоната. Нов фудбалер на Кит Го е фудбалерот од средниот ред Благој Гуцев кој доаѓа од редовите на косовскиот прволигаш Трепча.

Прочитај повеќе

Кит Го се засили со поранешен офанзивец на Вардар и Пелистер

Повеќе од амбициозниот второлигаш Кит Го од Пехчево максимално сериозно се подготвува и за пролетниот дел од сезоната, и преку дополнително засилување на играчките редови.

Прочитај повеќе